SAFARI INDIA OOKEANIS “BEST OF MALDIVES”

26.NOVEMBER – 05.DETSEMBER

HIND: €3150.-

Sukeldumisreis Maldiivid koos Aleksei Turovskiga 19.-28.11 (2vaba kohta) & 26.11-05.12 (kohad saadaval)

 

Aleksei Turovski teadmistepagasit on rikastanud ligi viiskümmend aastat tööd Tallinna Loomaaias ja viisteist aastat Eesti mereinstituudis. Tema kirg kogu elusa looduse vastu ja rikkalik väljendusviis sõnades kanduvad igaüheni kes vanameistri loengutel on käinud või temaga vestelnud.

Sukeldujatel avaneb erakordne võimalus koos Hr. Turovskiga avastada veealuse maailma liigirikkust ja saada teada kuidas see elu seal tegelikult toimib. Kindel on see, et sumedad õhtud India ookeanil saavad olema täidetud toredate inimeste omavaheliste vestluste ning rikastatud Aleksei Turovski teadmistega

Päike, liiv ja meri, sajad asustamata saared, loendamatud laguunid, soe ookean ja elust kihavad korallaiad. Veealune liigirikkus, hea nähtavus ja sukeldumiskohtade arvukus on teinud Maldiividest ühe hinnatuima sihtkoha sukeldujate silmis üle terve planeedi.

“Best of Maldives” marsruudis on segunenud suured kalad (Hiid –Sarvikraid, Hallhaid, Ammhaid jne) koos maaliliste riffi sukeldumistega. “Mantade” kogunemiskohad ehk nö “puhastusjaamad” võimaldavad teil kogeda uskumatut lähedalt kontakti massiivsete Hiid-sarvikraidega . Need on näiteks sukeldumiskohad “Manta point”, “Dhonkalo thila” ja “Madivaru”.

cruise-2

Seevastu “Mayaa thila” näitab uskumatult kirevat riffi elu ning võibolla on parim sukeldumispaik Maldiividel üldse. Päevasel ajal koondab see 30m diameetriga korallsaar enda ümber lugematul hulgal hailiike (riffi haid, Hallhaid, Vasarhaid jne). Öösukeldumine antud kohas on kogemus omaette. Näha kõiki neid suuri kalu jahti pidamas – on tõeliselt “once in a lifetime” kogemus.

Sukeldumistel on väga suur tõenäosus kohtuda ka maailma suurima kala Vaalhaiga. Need sõbralikud ja uudishimulik hiiglased võivad kasvada kuni 14m pikkuseks ja toituvad peamiselt planktonist.

Maldiivid on saarestik India ookeanis. Saarestik koosneb 26-st atollist, mis moodustuvad 1190 väikesest korallsaarest, neist vaid umbes 200 on asustatud. Pealinn Male on ainuke linn Maldiividel. Linna pindala on kõigest 2 ruutkilomeetrit. Kogu riigi pindala on 90 000 ruutkilomeetrit, millest ainult 298 ruutkilomeetrit on maismaa. Saarestiku kõrgeimad paigad on vaid kuni 1,8 m merepinnast.

maldives-d-1

Maldiividel valitseb mõnus troopiline kliima. Õhutemperatuur on aastaringselt keskmiselt 28 kraadi, veetemperatuur umbes 26 kraadi. Parim aeg saari külastada on novembrist aprillini, sest siis valitseb kuivem, madala õhuniiskusega periood. Aprillist oktoobrini kestab vihmaperiood, siis on õhuniiskus tunduvalt kõrgem ning esineb tugevaid tuuli ja vihmahooge.

underwater-2

Reisikava:

26.november: Saab sukeldujate reisiseltskond kokku Tallinna lennujaamas kust lendame esialgu Istanbuli ja sealt juba otse Malediivide pealinna Male suunal. Meid lennutab TURKISH AIRLINES.

27.11-04.12: Elu ja sukeldumised kõigi mugavustega sukeldumislaevas “Blue”. Sukeldume, snorgeldame, püüame kala, käime üksikutel saartel, külastame kohaliku rahva saarekodusid ja veedame mõnusad õhtud India ookeani avarustes.

04.detsember: Peale hommikusööki lahkume sukeldumislaevast ja veedame viimase päeva Male lennujaama lähistel asuvas rannahotellis. Päeva nautimiseks on reisiliste kasutuses kahekohalised hotellitoad ja pääs hotelli randa ning basseinidesse.

maldives-900-1

04. detsember hilisõhtul alustame tagasilendu kodupoole samal marsruudil mis tulles:

Male – Istanbul 23:20 – 06:20

Istanbul – Tallinn 09:40– 11:55

maldives-febr-3

Safaripakett 3150.- € :

  • Sukeldumisreis Maldiividel 19.-28.11 koos Aleksei Turovskiga (2vaba kohta) Safarilaev: M/Y SACHIKA
  • Sukeldumisreis Maldiividel 26.11-05.12 koos Aleksei Turovskiga (kohad saadaval) Safarilaev: MV BLUE

Lend: Tallinn – Istanbul – Male ning Male – Istanbul  – Tallinn

Kõik kohapealsed transfeerid

Safarilaev: MV BLUE

Majutamine kahestes kajutites (7 ööd), kõigis duss ja wc. (Paaridele luskuslikud sviidid)

Kõik söögikorrad, suupisted, vesi, kohv ja tee

Sukeldumised 3 korda päevas

Balloon ja raskusvöö

Viimane päev lennujaama lähistel rannahotellis

Eestikeelse reisijuhi teenus

NB: Reisisumma on võimalik tasuda mitmes osas!

Registreerumine: Kui otsus kindel, siis registreeri ennast varakult: info@sukeldumisreis.ee

Registreerimisel palun näita ära: osalejate nimed, isikukood ja sukeldmistase.

Lisainformatsiooni ja nõu saab küsida e-maililt: info@sukeldumisreis.ee, info@barrakuuda.ee või helistades telefonil 56 97 88 10

Video

Kontakt