Rummu Sukeldumispäevad & OWD avaveesukeldumised

RUMMU KARJÄÄR SUKELDUJATE PARADIIS

Murru vangla asutati 1. jaanuaril 1938 aastal. See asutati kui perspektiivikas kivitööstus, kus korraga oli võimalik tööle panna ligi 400 vangi. Esialgu olid kõik vanglahooned tehtud puust- kaks barakki vangidele, üks hoone valvuritele ning katusealune kiviraiduritele. 1949. aastal valmisid esimene kartserikorpus ja saun- pesumaja.  Vangla põhihooned on ehitatud 1960–1980-ndatel, nende rajamisel juhinduti nõukogude-aegsetest nõudmistest kolooniatele. Tegemist oli laagertüüpi vanglaga.

Karjäärijärve ning veealuse maailma tekkimine

Murru vangla taga asuv karjäär oli kunagi täies ulatuses kuiv. Läbi aegade kaevandati seal paekivi. Põhilisteks töötegijateks olidki Murru vanglas olevad vangid.Karjääri uputamine algas sisuliselt Eesti Vabariigi taasiseseisvumisega. Killustiku toodangule ei olnud enam sellises mahus nõudlust ning seoses seaduste muutumisega katkes vangide töö ja ka kogu töökorraldus paekarjääris. Endiselt jätkus aga karjääri lõunaküljel asunud pumbajaama töö (kaevandusalasse nõrguvat põhja- ja pinnasvett pumbati kilomeetrite pikkusesse kraavi, mis viis vee Rummu asula keskel olnud suurde tiiki ja vett kasutati põldude niisutamiseks.

Pumpamise intensiivsust hoiti vaid tasemel, et ei upuks välisvalve vahtkonda viiv tee ja vangla alal olnud hooned töötsoonis. Selle tõttu uppus esimesena karjääri lääneosa, sealt ei jõutud isegi ära toimetada suurt kaevandusekskavaatorit. Kui Murru Vanglal valmis uus idapiire, kadus vajadus hoida kuivana vana välisvalve vahtkonna teed ja pumbajaama tegevus peatati. Algas kiire veetõus, mis mattis peagi enda alla enamuse endise kutsekooli ja tööstuse territooriumist, mis jäi vastvalminud idapiirdest väljapoole. See mitmekesine veealune maailm on omamoodi muuseum, mis on muutnud Rummu karjääri üheks Eesti sukeldujate meelispaigaks.

rummu-juuli-22-2

Barrakuuda Sukeldumisklubi teenused

  • Sukeldumine sillalt sertifitseeritud sukeldujale Hind: 25.00 € (Sisaldab: ballooni, raskuseid)
  • Sukeldumine sillalt sertifitseeritud sukeldujale koos täisvarustuse rendiga, Hind: 50.00 €  (Sisaldab:varustust, ballooni, raskuseid)
  • Giidiga sukeldumine sillalt koos täisvarustuse rendiga, Hind: alates 65€
  • OWD kursuse II-osa meretunnid (Sisaldab: varustust, sukeldumisi ja sertifikaati), Hind: 220.00 €
  • Proovisukeldumine koos instruktoriga (Sisaldab: teooriat, täisvarustust ja ühte sukeldumist), Hind: 65.00 €.
  • Parvelt sukeldumise lisatasu 15€/inimene

Rummu Sukeldumispäevade suvine ajakava:

Mai:

Kohtumiseni suvehooajal 2024.

Juuni:
August:
September:
rummu-1-8

Rummu sukeldumispäevad toimuvad vastavalt ilmastikuoludele ning minimaalselt 4-sukelduja registreerumisel. Registreerumiseks saada meile palun osaleja nimi ja rendivarustuse soov e-kirja teel.

 

Lisainfo: info@barrakuuda.ee

KOHTUMISENI SUVEL

Seotud

Video

Kontakt