MARSA ALAM (DUGONG) – DAEDALUS REEF (VASARHAID) – ST JOHN REEF (KORALLAIAD)

Kõik magusamad Punase mere sukeldumispaigad ning elu luksuslikus laevas.
Lisaväärtust Sinu sukeldumisreisile aitab luua restoran Dominic peakokk Allar Oeselg.

SAFARI KIRJELDUS:

Sukeldumisekspeditsioon Punasele merele koos tippkokk Allar Oeselgiga 16. – 23. aprill 2022

Sukeldumisreis.ee eesmärgiks on pakkuda üheskoos nii kvaliteetseid ja maailmaklassi kuuluvaid sukeldumisi kui ka mitmekesist meelelahutust ning mõnusat olemist selle juurde.

Sukeldumisreisil on palju tähtsaid ja olulisi tegevusi nagu päevitamine, magamine, lugemine ning kindlasti ka sukeldumine. Aga selleks, et oleks jõudu seda rasket tööd teha on vaja eelkõige süüa. Süüa võib nii, et kõht oleks kiiresti täis ja saame edasi liikuda või siis nautida oskuslikult valmistatud rooga, mille juurde aitab peakokast sommeljee valida ka õige joogi.

Päeval sukeldume, ujume, snorkeldame ja naudime elu kõigi mugasvustega safarilaevas MY HERO. Seekord aga ootad ka päeva viimase sukeldumise lõppu, sest elamused saavad kulinaarse jätku laeva restoranis. Õhtusöögi valmistamisel võtab kambüüsi  üle Saaremaalt pärit Eesti tippkokk Allar Oeselg. Tänaseks juba rohkem kui 10aastat on ta restoran “DOMINIC” peakokk ning kulinaarsete elamuste pakkuja ka mujal, kus seda osatakse hinnata.

Oma unistuste sukeldumised leiavad menüüst nii ajaloohuvilised vrakisõbrad kui korallriffide austajad. Lisaks sukeldumistele naudime elu kõikide mugavustega safarilaevas, kus vaim puhkab rutiinist ja keha kogub D-vitamiini. Selle nädala kohustused on järgmised:

Sukeldumine soojas ja sinises vees, magamine, puhkamine, söömine, lobisemine, nautimine, päevitamine, pikutamine. Kui see Sulle sobib, siis tule ka!

PÄEVAKAVA:

Teztour reisikorraldaja tšarterlend suunal Tallinn – Hurghada, stardib 16. Aprill kell 08:00 ja Hurghada lennujaamas maandume orienteeruvalt kell 12:10. Edasi, pärast boksipeatust kohalikku taxfree poodi, algab 2,5 tunnine transfeer Port Ghalebi sadamasse. Sõidu käigus teeme ära kerge briifingu, kus paneme paika esimese päeva sukeldumisplaani ning teeme ka laeva lühitutvustuse.

Laeva jõudes toidame keha ja vaimu õhtusöögiga ning jaotame sukeldujad kajutitesse. Laev hiivab oma ankru järgmise päeva hommikul ja asume liikvele mööda Punast merd. Safarilaev koos oma meeskonnaga teenindab meid 24/7, pakkudes nii rikkalikke söögikordi, maasikamaitselist õhku balloonidesse ja vajadusel abikätt varustuse selga venitamisel.

red-sea4

17. Aprill:

Esimese päeva sukeldumistega alustame kohe pärast hommikusööki. Sukeldumisi teeme 2-3, millest esimene profiililt lihtsam check-dive, et vajalikud kilod vööpeale saaksid. Päeva jooksul proovime kindlasti ka õnne Port Ghalebi lähistel asuvas sukeldumispaigas, kus on võimalus oma silmaga näha Dugongi.

napoleon-home2

Esimene täispikk sukeldumispäev on meil 18. Aprill, kus teeme kokku 3-4 sukeldumist. Päev algab meil varahommikul, et kohe pärast päikesetõusu esimestena vees olla. See garanteerib suurte ja haruldasemate mereloomade kohalolu. Külastatavate sukeldumispaikade ja seal ees ootavate saladuste kirjelduse leiate siit:

DAEDALUS REEF:

Kindlasti on tegemist ühe Punase mere parima sukeldumispiirkonnaga, kuhu jõuavad ainult safarilaevad, sest kaugus rannikust on märkimisväärne ning tegemist on rahvuspargi alaga, kuhu sisenemiseks vajavad laevad eriluba.

Kirevad korallid, püstloodis sügavustesse kukkuvad kaljuseinad ja ülisuur kalaiikide variatsioon on peamised märksõnad, mis iseloomustavad sealseid sukeldumisi. Varahommikused kohtumised Vasarhaidega on tavaliselt üks osa programmist ning Hiid-Sarvikraid kulgevad kusagil korallrahu läheduses.

Sukeldumistel tuleb olla tähelepanelik, sest põhjast lõunasse kulgevad hoovused võivad mõnikord olla tugevad ja tugevama tuule korral esineb murdlainetust. Tavalisest raskemad sukeldumistingimused on aga väärt kaalutletud riske, sest tulemuseks võid saada maailmaklassi sukeldumise oma logiraamatusse.

kodu5

ST JOHNS REEF:

Punase mere lõunapoolses osas, üsna Sudaani piiri läheduses aub 290-ruutkilomeetril laiuv korallrahude kogumik. Paljud Punase mere endeemsed liigid elavad just seal ja seda nii kalade kui korallide osas. Riffide süsteemis on nii madalaid korallaedasid kui järske seinasid, mis kaetud “gorgooniatega”.

Hiid-Noolhaugi e. Barrakuudat võib selles piirkonnas kohata tuhandepealistes parvedes ja sama kehtib ka teiste ahvenaliste osas. Riffihaisid kohatakse pea igal reisil ja merikilpkonnade populatsioon on suur. St John alal sukeldume ka pärast päikeseloojangut, et ka öiste eluviisidega mereelukaid kohata.

reef-home3

22. APRILL:

Sukeldumissafari viimane päev, kus oleme jõudnud Port Ghalebi sadama lähistele. Kokku teeme sellel päeval 1-2 sukeldumist, millest viimane saab olema traditsiooniliseks muutunud stiilikas.

Laev randub Port Ghalebi sadamas ja õhtul on sukeldujatel võimalik minna tutvuma sadama ööeluga. Lendu tagasi koju alustame 23. Aprill ja koduses Tallinnas maandume orienteeruvalt kell 19:25 õhtul.

daedalus-reef-home4

SAFARIPAKETT 1950 €:

(Kuni 14.03 kehtib varajase registreeruja soodushind 1800 €)

Teztours tsarterlend:

16.APR: Tallinn – Hurghada väljalend kell 08:00 ja maandume orienteeruvalt 12:15

23.APR: Hurghada – Tallinn väljalend 12:55 ja maandume orienteeruvalt kell 19:25

Kõik kohapealsed transfeerid

Safarilaev: MY Hero (2018 ehitatud terasest laev)

Majutamine kahestes kajutites (7 ööd), kõigis duss ja wc.

Kõik söögikorrad, suupisted, karastusjoogid, kohv ja tee

3x spetsiaalne õhtusöök tippkokk Allar Oeselgi juhtimisel

Veinikoolitus Allar Oeselgi juhtimisel

Sukeldumised 3-4 korda päevas (välja arvatud esimesel ja viimasel päeval)

Balloon ja raskusvöö

Uute lisadena hinna sees:

Nitroxi segamine laeval

Õlu laevas

Lisadena: 

Varustuse kaasalaenutamine: info@barrakuuda.ee või info@sukeldumisreis.ee

Varustuse rent nädalaks 60.00 € ja koos kompuutriga 85.00 €

Egiptuse viisa 30.00 €

OWD avavesi 200.00 €

AOWD kursus 250.00 €

Nitroxi koolitus 150.00 €

Registreerumine: Kui otsus kindel, siis registreeri ennast varakult: info@sukeldumisreis.ee

Registreerimisel palun näita ära: osalejate nimed, isikukood ja sukeldumistase.

Lisainformatsiooni ja nõu saab küsida e-maililt: info@sukeldumisreis.ee, info@barrakuuda.ee või helistades telefonil 56 97 88 10

NB: Meie reisikorraldaja on Fantaasiareisid OÜ!

Video

Kontakt